Jaki hydrolat wybrać dla mojej cery? Jakie obrać kryteria? Na co zwrócić uwagę przy wyborze hydrolatu?? Na te i inne pytania postaram się odpowiedzieć w tym wpisie. Postaram się również podzielić hydrolaty według działania i przyporządkować je do poszczególnych typów cery. A także krótko przedstawię 4 nowe hydrolaty jakie pojawiły się niedawno na moim sklepie. Zapraszam!!!
Jaki hydrolat wybrać dla cery tłustej i trądzikowej?
Najważniejsze cechy jakie powinien posiadać taki hydrolat to zdecydowanie działanie antybakteryjne, przeciwzapalne i nawilżające, a także łagodzące podrażnienia. Najlepsze zatem będą:
- Hydrolat Imbir – działa przeciwzapalnie i przeciwutleniająco, co zawdzięcza głównie obecności alfa-kurkuminy. Doskonale oczyszcza i odkaża cerę tłustą oraz trądzikową, a także działa bakteriobójczo.
- Hydrolat Oczarowy – delikatnie ściąga ujścia gruczołów łojowych i reguluje ich pracę, łagodzi powstałe już stany zapalne i podrażnienia. Dodatkowo wspomaga regenerację cery, dzięki czemu przyczynia się do szybszego gojenia ran po trądziku. Zmniejsza produkcję sebum, tym samym zabierając pożywkę dla bakterii trądzikowych.
- Hydrolat z Róży Damasceńskiej – jest jednym z bardziej uniwersalnych hydrolatów, ale jego działanie kojące i przeciwzapalne jak najbardziej sprawdzi się w pielęgnacji cer tłustych i ze skłonnościami do trądziku. Działa także antyseptycznie, antybakteryjnie i delikatnie ściągająco. Wzmacnia naczynia krwionośne, dzięki czemu skóra staje się lepiej dotleniona, a wizualnie wygładza cerę i matuje. Poprawia również gładkość i elastyczność
- Hydrolat z Rozmarynu – działa tonizująco i oczyszczająco, co jest niezwykle ważne w przypadku cer tłustych i trądzikowych. Odblokowuje pory, regeneruje, zwalcza bakterie i wolne rodniki. Delikatnie odświeża, koi i łagodzi podrażnienia.
- Hydrolat Czarny Bez – łagodzi stany zapalne i podrażnienia, działa przy tym antygrzybiczo i antybakteryjnie. Zapobiega również infekcjom i powstawaniu zaskórników, jest pomocny w gojeniu się ran po trądziku oraz przywraca właściwy poziom pH skóry.
Jaki hydrolat wybrać dla cery suchej?
Cera sucha potrzebuje przede wszystkim odpowiedniego nawilżenia, ale również łagodnego działania kosmetyku. Te dwie cechy zdecydowanie powinny iść w parze, dlatego dla cer suchych najlepsze będą:
- Hydrolat Aloesowy – spełnia dwa najważniejsze kryteria: nawilża i jest delikatny w działaniu, co więcej daje ukojenie i łagodzi. Przywraca również właściwe pH oraz poprawia ukrwienie tkanek, dzięki czemu przyspiesza odnowę skóry na poziomie tkanek.
- Hydrolat z Magnolii – silnie nawilża i jednocześnie jest baardzo delikatny w działaniu. Nie podrażni nawet cery wrażliwej, a ponadto jest w stanie złagodzić objawy alergii czy innych podrażnień. Dodatkowo działa wygładzająco i pomaga zwalczać wolne rodniki.
- Hydrolat z Gorzkiej Pomarańczy Neroli – jego główną zaletą jest fakt, iż wspomaga regenerację zniszczonego naskórka, co w przypadku cer suchych jest dość częstą przypadłością. Reguluje również pracę gruczołów łojowych i wydzielanie sebum. Przywraca naturalny blask i jędrność cery.
Jaki hydrolat wybrać dla cery dojrzałej?
Cerze dojrzałej przydałoby się trochę regeneracji, antyoksydantów, nawilżenia i może rozjaśnienia? No to proszę bardzo, oto hydrolatowe propozycje dla cer dojrzałych:
- Hydrolat z Ogórka – dogłębnie nawilża, odświeża, zmiękcza i odżywia cerę. Działa rozjaśniająco i jest skuteczny w walce z przebarwieniami. Pozostawia skórę świeżą, miękką i elastyczną.
- Hydrolat Czarny Bez – pisałam o nim już wyżej, ale w tym wypadku liczy się coś zupełnie innego. Dzięki wysokiej zawartości witaminy C jest bardzo silnym antyoksydantem. Przyczynia się do lepszej regeneracji naskórka, wzmacnia naczynia krwionośne, odżywia skórę, dzięki czemu staje się ona bardziej promienna i ożywiona.
- Hydrolat Czystek – działa ściągająco, wygładzająco i przeciwutleniająco. Wspomaga regenerację, koi podrażnienia i zapewnia lepszy wygląd oraz kondycję cery poszarzałej, zmęczonej i zwiotczałej. Przy regularnym stosowaniu rozjaśnia i znacząco ujędrnia.
Jaki hydrolat wybrać dla cery wrażliwej i naczynkowej?
Może nie powinnam łączyć tych dwóch typów cery, ale jednak mimo wszystko naprawdę mają ze sobą wiele wspólnego. Czego potrzebujemy? Na pewno odżywienia, łagodnego działania, nawilżenia i czegoś co zapewni ochronę dla naszej skóry przed czynnikami zewnętrznymi, a także wzmocni naczynka. Oto moje propozycje:
- Hydrolat z Kwiatu Lipy – łagodzi podrażnienia i alergie, widocznie zmniejsza zaczerwienienia i przekrwienia, a ponadto przyspiesza gojenie się drobnych ran i skaleczeń. Świetnie sprawdza się do łagodzenia podrażnień po ekspozycji skóry na słońce lub po depilacji. Działa odświeżająco i delikatnie nawilża.
- Hydrolat z Kocanki Włoskiej – uszczelnia i obkurcza naczynka, przez co znacznie ogranicza zaczerwienienia, a ponadto może pomóc na opuchnięte i zsiniałe okolice oczu. Działa łagodząco, przeciwalergicznie i przeciwzapalnie.
- Hydrolat Lawenda – łagodzi podrażnienia, przyspiesza regenerację oraz chroni przed działaniem wolnych rodników. Działa również nawilżająco, oczyszczająco, odświeżająco i co chyba najważniejsze redukuje zaczerwienienia.
4 nowe hydrolaty Nature Queen
No i przyszła pora na nowości!!! Muszę przyznać, że naprawdę bardzo się cieszę, że udało się je przygotować dla Was, bo początkowo podchodziłam do nich troszkę sceptycznie. Aczkolwiek ostateczny efekt jest meega, zapachy są cudowne, a i działanie niesie wiele dobroci dla naszej skóry💚
Poznajcie!
Hydrolat Bławatek
Jego działanie skierowane jest do cer suchych, naczynkowych, a także dojrzałych czy skłonnych do podrażnień. Łagodzi podrażnienia, redukuje obrzęki i zaczerwienienia. Działa przeciwzapalnie, nawilżająco, a przy regularnym stosowaniu znacznie poprawia elastyczność skóry. Ponadto świetnie sprawdza się w pielęgnacji skóry głowy i włosów – odświeża i redukuje łupież oraz stany zapalne skóry głowy. Jest bardzo delikatny w działaniu, dlatego sprawdzi się nawet w przypadku bardzo przesuszonej i podrażnionej skóry.
Hydrolat Pokrzywa
Ten natomiast sprawdzi się pielęgnacji praktycznie każdego rodzaju cery, ale ja szczególnie polecam go dziewczynom z cerą tłustą i trądzikową. Doskonale oczyszcza, redukuje wydzielanie sebum, przez co skutecznie ogranicza powstawanie stanów zapalnych i rozwój bakterii trądzikowych. Ożywi cerę dojrzałą, przywróci jej naturalny blask i delikatnie uelastyczni. Jeśli znowuż użyjesz go na włosy i skórę głowy, to skutecznie ograniczy problemy z łupieżem, wzmocni cebulki włosów, a tym samym zapobiegnie nadmiernemu wypadaniu włosów.
Hydrolat Czarna Porzeczka
Jak chodzi o działanie, to pomoże zarówno cerom dojrzałym, naczynkowym, tłustym jak i tym z trądzikiem. Przywraca naturalny blask i jędrność, ożywia i uelastycznia, łagodzi stany zapalnie i podrażnienia, a także reguluje wydzielanie sebum. A zapach??? Zapach jest nie z tej ziemi, jest naprawdę obłędny!!! Choć wiem, że nie każdemu przypadnie do gustu, bo jest dość mocno słodki i owocowy. Ja uwielbiam!
Hydrolat Arbuz
To sposób na zatrzymanie lata. Niedawno zaczęła nam się jesień, a posiadanie tego hydrolatu sprawia, że gdy tylko psiknę na buzię lato wraca! Sprawdzi się doskonale w pielęgnacji każdego rodzaju cery. Rozjaśni cerę szarą i pozbawioną blasku, ożywi zmęczoną, nawilży wysuszoną, a także złagodzi podrażnienia i zaczerwienienia cery wrażliwej. Bogaty w antyoksydanty, witaminy i składniki mineralne zapewni kompleksowe odżywienie, regenerację i ochronę.
Mam nadzieję, że ten wpis pomógł Ci jakoś ogarnąć te hydrolaty i już wiesz jaki hydrolat wybrać dla siebie. A jeśli uważasz, że czegoś brakuje albo o czymś zapomniałam lub chciałabyś zadać mi jakieś pytanie – możesz to zrobić w komentarzu pod artykułem lub odezwawać się do mnie na fb/ig.
Wspaniałości,
Nature Queen💚