Glinki będą zdecydowanie faworytem jeśli szukasz najlepszego sposobu na pozbycie się toksyn i oczyszczenie skóry nie tylko twarzy, ale na całym ciele. Posiadają właściwości absorbujące nadmiar sebum i produkty metabolizmu skóry. Przyciągają do siebie substancje toksyczne i ponadto zawierają całą masę mikro- i makroelementów w łatwo przyswajalnej formie. Także oprócz oczyszczenia zapewnią Twojej skórze dawkę odżywczych składników, które poprawią wygląd, złagodzą podrażnienia, wzmocnią naczynka krwionośne i zadbają o prawidłowy przepływ krwi i limfy w warstwach skóry, a nawet będą w stanie zredukować cellulit i pozbędą się martwego naskórka.
Są także niezwykle uniwersalne, z uwagi na możliwość dopasowania rodzaju glinki dokładnie do Twoich potrzeb i do rodzaju cery. No właśnie! Glinki mają różny kolor w zależności od stosunku składników takich jak: żelazo, wapń, krzem, magnez, potas, fosfor, cynk, miedź i innych. Dzięki temu możesz precyzyjnie dopasować glinkę do efektów jakie chcesz osiągnąć.
Glinki – Rodzaje:
- Glinka czerwona – przeznaczona dla skóry tłustej, normalnej, mieszanej, a także naczynkowej. Ma silne działanie oczyszczające, uszczelnia i wzmacnia naczynia krwionośne, dzięki temu zapobiega ich pękaniu. Wspomaga walkę z trądzikiem, wągrami i innymi niedoskonałościami. Pozostawia skórę gładką i świeżą, a regularne stosowanie poprawia także jej koloryt.
- Glinka biała – nazywana też często glinką porcelanową, przeznaczona dla skóry suchej, delikatnej, wrażliwej, a także tej ze zmarszczkami. Ma baardzo delikatne działanie, co sprawia, że jest jedną z najczęściej wykorzystywanych glinek w codziennej pielęgnacji. Już po kilku stosowaniach zauważysz wyraźną poprawę koloru i kondycji skóry. Łagodzi podrażnienia, leczy stany zapalne i wypryski, a także zapobiega ich powstawaniu. Ma neutralne pH, dlatego przy oczyszczaniu białą glinką nie naruszamy płaszcza hydrolipidowego. Złuszcza martwe komórki i pozostawia skórę gładką i odświeżoną.
- Glinka różowa – jest połączeniem glinki białej i czerwonej, nie tylko można to poznać po kolorze, ale łączy w sobie ich także ich działanie. Nadaje się zarówno do cery wrażliwej i delikatnej jak i skłonnej do alergii i podrażnień. Zawiera pełen kompleks mikroelementów i soli mineralnych: krzemionka, tlenek glinu, tlenek żelaza, tlenek potasu, tlenek sodu, tlenek magnezu, tlenek wapnia. Daje efekt ściągniętego naskórka oraz przynosi ukojenie i odprężenie.
- Glinka zielona – maseczka z tej glinki świetnie oczyszcza i detoksykuje, szczególnie dobrze działa na skórę mieszana, tłustą, trądzikową i tą z problemami. Łagodzi objawy trądziku, łuszczycy, AZS oraz głęboko oczyszcza pory i ujścia gruczołów łojowych.Redukuje powstawanie wągrów i zaskórników. Usuwa toksyny i normalizuje wydzielanie sebum, dzięki czemu skóra jest zmatowiona i ujędrniona. Stosowana na ciało regularnie jest w stanie redukować cellulit.
- Glinka żółta – delikatnie oczyszcza i przywraca skórze blask. Można ją także stosować na skórę głowy, wspomaga jej pielęgnację np. przy łojotokowym zapaleniu skóry, łupieżu lub przy podrażnieniach wywołanych stosowaniem nieodpowiedniego szamponu. Ma większą zawartość żelaza niż pozostałe glinki. Doskonale odtłuszcza skórę, matuje, oczyszcza i remineralizuje. Poprawia sprężystość naskórka i pomaga w eliminacji niedoskonałości takich jak cellulit, rozstępy czy przebarwienia.
Glinki – Jak używać?
Najczęściej stosuję glinki jako maseczkę do oczyszczania twarzy. Natomiast mają one o wiele więcej zastosowań. Świetnie łączą się nie tylko z wodą, ale także z hydrolatami, olejami lub masłem.
Ważne!
Nigdy nie można dopuścić do momentu, w którym glinka zasycha na skórze. A przy przyrządzaniu kosmetyków z glinek najlepiej używać drewnianych łyżeczek czy łopatek, gdyż metalowe dezaktywują ich działanie. To samo dotyczy naczynia, w którym przyrządzana jest np. maseczka.
Jeśli chodzi o konsystencję przygotowywania kosmetyku z glinką, musi ona być zarówno gęsta jak i łatwa do rozprowadzenia na skórze – można porównać do gęstego jogurtu lub śmietany. Co do tego zasychania, dla mnie rewelacyjnym rozwiązaniem są hydrolaty, które mam zawsze pod ręką i taką maseczkę spryskuję po prostu co jakiś czas 🙂
Kilka pomysłów na wykorzystanie glinek
- Maseczka z różowej glinki i hydrolatu z róży damasceńskiej:
Aby utworzyć pastę, którą później nałożę na twarz, łączę glinkę z hydrolatem w szklanym naczyniu. Następnie grubą warstwę nakładam na twarz na około 10-15 minut, w międzyczasie kilka razy razy maseczkę spryskuję hydrolatem. Róża damasceńska ma przepiękny zapach co pozwala mi na moment odpłynąć i się porządnie zrelaksować, a jej działanie kumuluje się z różową glinką. Dzięki temu po takiej pielęgnacji skóra pięknie pachnie, jest odżywiona, zmatowiona, elastyczna i jędrna wzmocnione zostają naczynka krwionośne, a regularne stosowanie takiej maski pozwala także pozbyć się drobnych zmarszczek. Co to znaczy regularne? Nie częściej niż 1-2 razy w tygodniu.
- Kąpiel z glinką białą
Do wanny z ciepłą wodą dodaję około 100g białej glinki, kilka kropel pomarańczowego olejku eterycznego i łyżkę oleju kokosowego. Cała relaksująca kąpiel trwa 15-20 min. Uwielbiam zapach pomarańczy, który delikatnie mnie pobudza. Biała glinka w delikatny sposób oczyszcza moje ciało, a olej kokosowy sprawia, że skóra po kąpieli jest mięciutka i gładka oraz dobrze nawilżona. Po wyjściu z wanny i osuszeniu się ręcznikiem stosuje jeszcze balsam – możesz wybrać ten który najbardziej lubisz.
- Peeling skóry głowy
Do pielęgnacji skóry głowy najlepszym wyborem będzie glinka żółta, która świetnie radzi sobie z łupieżem. Można ją dodać np. do szamponu i pozostawić na kilka minut. Ma działanie przeciwzapalne i detoksykujące, zwęża pory i łagodzi podrażnienia. Jeśli chcesz aby Twoje włosy też coś zyskały przy tym zabiegu możesz dodać także kilka kropel zimnotłoczonego oleju moringa. Wspomoże działanie antyłupieżowe, a ponadto wzmocni cebulki włosów i zapobiegnie ich nadmiernemu wypadaniu.
Daj znać w komentarzu jak Ty używasz glinek! A jeśli masz inną propozycję na wykorzystanie ich działania to również podziel się z nami swoimi pomysłami.
Nature Queen 💚
-
Olej Awokado
26,70 zł – 35,70 złOceniono 4.89 na 5Wybierz opcje This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page