To nie pielęgnacja – to celebracja! Przyjemności z kosmetykami w roli głównej.

Na skróty

To nie pielęgnacja – to celebracja! Przyjemności z kosmetykami w roli głównej.

Wpadasz do łazienki, w progu zdejmując z siebie rzeczy do pralki. Szum wody zagłusza ostatnie słowa wiadomości głosowej na czacie i telefon ląduje na umywalce. Naprędce chwytasz maszynkę i w przerwie między wyrzutem, co pokusiło cię o tego pączka na przystanku, a analizą – co odpowiedzieć tej Tośce? – klniesz pod nosem na zaciętą kostkę. Spłukując maskę, notujesz w pamięci, żeby kupić coś na wypadanie włosów i na wpół owinięta ręcznikiem sprawdzasz powiadomienie na wyświetlaczu. Krem tu, krem tam i wypadasz z łazienki prosto na dźwięk mikrofalówki – kolacja podgrzana.

Brzmi znajomo? Niestety.

A czy brzmi jak prawdziwy selfcare? No nie do końca!

 

Wyciśnij 100% – i z tubki, i z życia

W biegu codziennych obowiązków i w stresie, który – nie będziemy się oszukiwać – towarzyszą każdej z nas choćby w pracy, tracimy z oczu to, co ważne: czas dla siebie.

I choć doba nie jest z gumy i nie da się magicznie dodać do niej kilku godzin (np. na codzienne spa lub drzemkę po obiedzie) – da się zmienić podejście do tego, co i tak już robimy. Za zmianą perspektywy pójdą decyzje i priorytety. A za nimi – będzie już tylko balans i harmonia w codzienności. To małe rzeczy – ale czy to nie właśnie z nich składa się życie?

Przyjemnością instant, najprostszym sposobem na uważność i zadbanie o siebie jest pielęgnacja ciała. Pomyśl o kosmetykach – o ich kuszących zapachach, aksamitnych konsystencjach i zbawiennym działaniu dobrych składników. Są przecież stworzone po to, żeby Cię rozpieszczać!

A teraz odpowiedz sobie szczerze – czy naprawdę wyciskasz z nich 100% (i nie mówimy tu wcale o tubce)?

Ich funkcja to przecież nie tylko efekt opisany na opakowaniu przez producenta. Ale też to, co możesz dzięki nim dla siebie zrobić. Czyli: celebrować chwile.

W teorii – brzmi świetnie.

A jak to zrobić w praktyce?

 

Celebracja natury w praktyce

Zacznij od czegoś najprostszego – czegoś, co i tak robisz codziennie.

Umów się ze sobą na wieczorny prysznic lub kąpiel – i czas po. Zarezerwuj sobie na to przynajmniej 30 minut. Włącz tryb samolotowy w telefonie i przyjemną muzykę (byle nieprzerywaną reklamami). I potraktuj się tak, jak na reklamach szamponów do włosów! Naprawdę rozmasuj ciało z czułością – i pod wodą, i po wyjściu. Wyobraź sobie, że działanie kosmetyków dzieje się właśnie teraz – nawilżanie, ujędrnianie, regeneracja. Nałóż olejek, maskę, balsam, co tylko chcesz – i nie spiesz się.

Poczuj, jak pięknie pachną. Jaka gładka i zdrowa staje się dzięki nim Twoja skóra. Jakie to jest przyjemne.

 

I już!

Taką pielęgnację celebrację możesz zakończyć jeszcze w łazience – albo zabrać ją dalej, na kolejne kilka minut akurat na maseczkę na twarz, wchłonięcie kremu do stóp czy pomalowanie paznokci.

Dopiero kiedy uznasz, że już czas, odblokuj telefon – i wróć do świata.

Możesz być z siebie dumna. Czas poświęcony sobie nigdy nie jest stracony. To najlepsze, co możesz sobie podarować. I co będzie po Tobie widać – w promieniach energii i miłości, która będzie od Ciebie bić po każdym takim spotkaniu ze sobą!

 

Tip dla głowy:

Wiesz, że Spotify ma gotowe playlisty pod prysznic? Skorzystaj z nich lub zrób własną – taką, o której z przyjemnością będziesz myśleć, zanim jeszcze zdążysz wrócić z pracy do domu.

Tip dla ciała:

Naszymi ulubionymi sposobami na włączenie kosmetyków i akcesoriów do codziennej celebracji natury są:

  • Szczotkowanie ciała na sucho – ależ to dale efekty! Pisałyśmy o nim tutaj
  • Olejowanie twarzy i włosów – które wbrew pozorom nie jest zarezerwowane wyłącznie dla kobiet o suchej skórze i włosach. Poczytaj więcej tutaj
  • Maseczki na bazie glinek i hydrolatów – w Nature Queen zwariowałyśmy na punkcie tworzenia idealnie dobranej pielęgnacji. Wiesz, jak je stosować? SPRAWDŹ NASZE GLINKI
  • Auto-masaż twarzy lub ciała – do którego nie potrzebujesz żadnych specjalistycznych akcesoriów, a wyłącznie własnych dłoni!
  • Pokręcenie kąpieli o kulę zapachową (znasz już nasze nowości?).
  • Aromaterapia – która sprawdzi się niezależnie od wszystkich innych rytuałów celebracji i która może towarzyszyć Ci tak przy pracy, jak przy odpoczynku. O jej zbawiennym działaniu i dla ciała, i dla głowy pisałyśmy tutaj

 

_

Masz jeszcze jakieś sprawdzone sposoby na wyjątkową pielęgnację celebrację natury?

Podziel się nimi i wygraj nagrody!

  1. Do 05.04.2023 opublikuj na swoim Instagramie post (publiczny), w którym pokażesz, jak celebrujesz swoją naturę po swojemu.
  2. Oznacz go hasztagiem #celebracjanatury oraz @naturequeen.pl.
  3. Obserwuj nasze konto na Instagramie @naturequeen.pl. Polub, zapisz i udostępnij post konkursowy!
  4. Obserwuj, jak celebrują inni – i czekaj na ogłoszenie wyników!

 

5 najciekawszych propozycji wygra zestaw produktów kosmetycznych i akcesoriów do pielęgnacji i świętowania codzienności naturalnie.

Przeczytaj regulamin konkursu TUTAJ.

Nature Queen

Nature Queen

Jesteśmy Nature Queen. Marką kosmetyczną, która zbliża kobiety do natury – nie tylko tej dookoła, ale przede wszystkim w nas. Dzięki przyjaznym dla planety i ciała kosmetykom oraz propagowaniu życia w zgodzie ze sobą pomagamy lepiej czuć się i wyglądać we własnej skórze. Poprzez celebrację natury wspieramy w odzyskaniu poczucia własnej wartości, miłości do siebie i przyjemności z życia. Codziennie!

Udostępnij:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn
WhatsApp

Dodaj komentarz

Przeczytaj również

Najnowsze Artykuły

Shopping Cart