Podkręć przyjemność z kosmetyków: 5 sposobów

Na skróty

Podkręć przyjemność z kosmetyków: 5 sposobów

Jak używasz kosmetyków? Jesteś typem, który traktuje swoją skórę szybko-szybko-bo-jestem-spóźniona-mazianiem? A może nie-wiem-co-robię-klepaniem?

Niezależnie od tego, jak praktyczne czy intuicyjne było do tej pory Twoje podejście do kosmetyków – zdradzimy Ci sekret, jak skorzystać na nich nie tylko zgodnie z efektem deklarowanym na opakowaniach… Ale o wiele bardziej. Bo nie tylko na poziomie głowy, ale i ciała.

Pielęgnacja może być bowiem sposobem, by i dobrze wyglądać, i dobrze czuć się we własnej skórze. Drogą do odzyskania poczucia własnej wartości, miłości do siebie i przyjemności z codzienności.

Zobacz 5 sposobów na podkręcenie przyjemności z pielęgnacji – czyli na celebrację!

 

 1. Wybieraj kosmetyki, które mówią do Ciebie: TAK!

Piękno to przyjemność. Dlatego na zakupach wybieraj te produkty, które naprawdę zachęcą Cię do celebrowania czasu ze sobą – a nie tylko będą zbierały kurz na półce. Mogą to być produkty:

 • o powalającym zapachu – są takie, które poprawiają humor od samego odkręcenia wieczka;
 • o istotnym działaniu – nawet jeśli ich zapach nie będzie perfumami, Twoje samopoczucie poprawi się na myśl o efektach;
 • o świetnym sposobie użycia – balsam może przyjemnie chłodzić albo rozgrzewać – a glinka dawać kojącą ulgę od napięcia.

 

 1. Stawiaj na jakość

Wybieraj kosmetyki naturalne sprawdzonych marek – które są bezpieczne dla zdrowia, przyjazne dla środowiska (i oczywiście nietestowane na zwierzętach). Na szczęście ich dostępność jest ogromna – można je kupić nie tylko w sklepach własnych online, ale też w większości znanych drogerii, aptek, sklepów i dyskontów. A jakość już wcale nie musi kosztować wiele!

Wiele firm kosmetyków naturalnych (w tym Nature Queen) angażuje się w akcje środowiskowe. Jakie to ma znaczenie dla celebracji? Masz pewność, że nie wyrządzasz sobie szkody toksycznymi chemikaliami (które niestety wciąż są dopuszczane do sprzedaży) i że każdy Twój zakup to pośredni gest dla Matki Natury: posadzone drzewo, uratowana pszczoła czy środowisko wodne.

 

 1. Myśl o swoich potrzebach

W celebracji kieruj się potrzebami Twojej skóry – nie ma bowiem nic straszniejszego niż katastrofa trądzikowa lub podrażnienie po źle dobranym kremie. To odbiera całą przyjemność ze stosowania (i – umówmy się – z patrzenia potem w lustro).

Dlatego, zanim wybierzesz się na zakupy, dokładnie przyjrzyj się swojej skórze. Zanotuj, co widzisz, co czujesz; przypomnij sobie, jak reagowała na wodę i poprzednio stosowane kosmetyki. Poczytaj o nich. A jeśli masz możliwość – zasięgnij rady specjalisty dermatologia lub kosmetologa.

Widząc piękne efekty dobrze dobranej pielęgnacji, będziesz sięgać po nią z jeszcze większą ochotą!

 

 1. Nie rób nic na siłę

Dostałaś jakiś kosmetyk w prezencie albo kupiłaś w ciemno i choć nie do końca pasuje Ci jego konsystencja, zapach lub działanie – używasz na siłę, bo szkoda Ci go wyrzucić?

Choć rozumiemy niechęć do marnowania… Nie ma nic bardziej zabijającego romantyzm celebracji! Zamiast się zmuszać, koniecznie zrób zdjęcie i roześlij na czacie do koleżanek – a nuż widelec któraś z nich właśnie TEGO potrzebuje i z chęcią przygarnie choćby i pół opakowania? Zyskasz lekkie serce… i miejsce w szafce. Na coś, co w końcu porwie Cię i będzie zachwycać przy codziennym używaniu.

 

 1. Zmień podejście: celebruj!

Niech wieczorna pielęgnacja nie będzie zasmarowaniem znienawidzonych zmarszczek ani wyklepaniem cellulitu. Pomyśl, że za każdym razem, kiedy używasz kosmetyku, robisz coś dla ciała nie dla tego, jakie jest nieidealne i jakie wybrakowane (bo wcale nie jest!) – ale… z miłości. I wdzięczności. Nie przez pryzmat tego, jak wygląda – ale ile może. Ile dzięki niemu robisz. Na co Ci pozwala.

 • Nogi wymasuj w podziękowaniu, że przebiegły cały trening na bieżni – i dają Ci siłę, by zasuwać codziennie rowerem do biura.
 • Dłonie pokremuj za to, że naszkicowały w pracy genialny projekt.
 • Zrób peeling ustom za tę długą, nocną babską rozmowę, po której poczułaś się lepiej.

Widzisz? Powodów, by potraktować swoje ciało z miłością, jest mnóstwo.

 

_

A może masz jeszcze jakieś sprawdzone sposoby na podkręcenie pielęgnacji i celebrację natury za pomocą kosmetyków? Podziel się nimi i wygraj nagrody!

 

 1. Do 05.04.2023 opublikuj na swoim Instagramie post (publiczny), w którym pokażesz, jak celebrujesz swoją naturę po swojemu.
 2. Oznacz go hasztagiem #celebracjanatury oraz @naturequeen.pl.
 3. Obserwuj nasze konto na Instagramie @naturequeen.pl. Polub, zapisz i udostępnij post konkursowy!
 4. Obserwuj, jak celebrują inni – i czekaj na ogłoszenie wyników!

 

5 najciekawszych propozycji wygra zestaw produktów kosmetycznych i akcesoriów do pielęgnacji i świętowania codzienności naturalnie.

Przeczytaj regulamin konkursu TUTAJ.

Nature Queen

Nature Queen

Jesteśmy Nature Queen. Marką kosmetyczną, która zbliża kobiety do natury – nie tylko tej dookoła, ale przede wszystkim w nas. Dzięki przyjaznym dla planety i ciała kosmetykom oraz propagowaniu życia w zgodzie ze sobą pomagamy lepiej czuć się i wyglądać we własnej skórze. Poprzez celebrację natury wspieramy w odzyskaniu poczucia własnej wartości, miłości do siebie i przyjemności z życia. Codziennie!

Udostępnij:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn
WhatsApp

Dodaj komentarz

Przeczytaj również

Najnowsze Artykuły

Shopping Cart