Dlaczego olejowanie włosów to najlepszy sposób na pielęgnację?

olejowanie włosów

Na skróty

Czy kwestia pielęgnacji włosów jest dla Ciebie tematem, o którym możesz rozmawiać godzinami? 

Z moich obserwacji wnioskuję, że nie każda z nas może pochwalić się wiedzą czy dłuższym stażem w tej kwestii. Dlaczego? Ponieważ często brakuje na to czasu, motywacji lub odpowiednich kosmetyków. I to właśnie takie determinanty potrafią odwlec od dbania i poświęcania czasu sobie – nie ładnie!

Codzienny czas dla siebie jest niezmiernie ważny, gdyż powinno to być główne źródło odstresowania po ciężkim dniu, chwila wytchnienia oraz relaksu przed snem. Może zatem należy do tego powrócić? Zdecydowanie Ci to polecam! W końcu każda kobieta tego pragnie i potrzebuje 😊

W związku z tym chciałabym polecić Ci jedną z metod dbania o siebie i swoje włosy, jaką jest olejowanie włosów. 

Ten zabieg pielęgnacyjny polega na celowym, systematycznym i długotrwałym wcieraniu w skórę głowy oraz włosy naturalnych olejów roślinnych. 

Pomimo, iż w pierwszej chwili zabieg może wydawać się długotrwałym i męczącym procesem, to tak naprawdę jego efekty są zadziwiające. Wystarczy tylko trochę cierpliwości, chęci oraz odpowiedniego dobrania produktów do swoich włosów pod względem składu i właściwości, tak aby faktycznie poprawiły kondycję włosów.

Mocne, nawilżone czy pełne blasku włosy to tylko część efektów, jakie możesz uzyskać dzięki naturalnym olejom. Każdy z wielu dostępnych składników posiada inne, specyficzne działanie, a ich wybór zależy od struktury włosa. Wystarczy poprawna klasyfikacja własnych włosów, by rozpocząć odpowiednią pielęgnację już od dzisiaj!

Jak zatem sklasyfikować moje włosy?

Wystarczy że wśród poniższych trzech kategorii wybierzesz tę, która najlepiej opisuje Twoje włosy. Przeczytaj wszystko uważnie, ponieważ odpowiednia klasyfikacja włosów to najważniejszy czynnik, który wpłynie na jakość olejowania.

Włosy o wysokiej porowatości

Te włosy to ogromny problem dla ich posiadaczy, gdyż posiadają bardzo mocno rozchylone łuski. Najczęściej są one zniszczone po obciążających zabiegach fryzjerskich, takich jak farbowanie, rozjaśnianie, stylizacja termiczna, trwała ondulacja itp. Również zbyt częste i nieostrożne prostowanie, kręcenie czy farbowanie wpływa na wysuszenie i łamliwość włosów. Często w dotyku przypominają siano – mocno przesuszone, sztywne i szorstkie w dotyku, bez blasku. Mogą to być również włosy kręcone z tendencją do przesuszenia.

Do olejowania włosów o wysokiej porowatości należy używać olejów o bardzo dużych i wyraźnych cząsteczkach. 

Włosy o średniej porowatości

Jest to najczęściej spotykany rodzaj włosów z podwyższoną porowatością, a to oznacza, iż łuski nie przylegają już tak ściśle do włosa. Nie są one tak bardzo zniszczone, lecz z różnym nasyceniem można zaobserwować przesuszenie, rozdwojone końcówki, osłabienie, łamliwość, tendencję do wypadania czy matowe kosmyki. Olejowanie tego rodzaju włosów wspomoże regenerację, przywrócenie prawidłowej porowatości, jak również ochronę włosów przed pogorszeniem ich kondycji.

Do olejowania włosów o średniej porowatości należy używać olejów bogatych w kwasy jednonienasycone, z wysoką zawartością kwasów omega-3 i omega-6. 

Włosy o niskiej porowatości

Tego rodzaju włosów można tylko pozazdrościć. Najczęściej wyglądają one jak po wyjściu od fryzjera – mocne, błyszczące i gładkie. Przeważnie są one proste, ewentualnie mogą się lekko falować. Ich niska porowatość oznacza, że łuski włosa są szczelnie domknięte. Jest to dobre zjawisko, gdyż taką porowatość mają jedynie zdrowe włosy. Pomimo iż włosy są wręcz idealne, to i tak należy o nie dbać by ich stan się nie pogorszył, ponieważ codziennie mają styczność z różnymi czynnikami zewnętrznymi. Włosy te mogę mieć tendencję do elektryzowania, a spięcie ich do jakiejkolwiek fryzury może być problematyczne. Również kłopotem ich właścicielek może być niewielka objętość.

Do olejowania włosów o niskiej porowatości należy używać olejów bogatych w kwasy tłuszczone nasycone o małych cząsteczkach, tak aby nie wnikały w głąb rdzenia. 

Pamiętaj, że olejowanie nie wyrządzi krzywdy Twoim włosom, ponieważ jest to stosowanie dobroczynnych właściwości naturalnych składników. Jedynie większą uwagę na składzie kupowanych olejów powinny skupić te z nas, które są uczulone na jakiekolwiek produkty. Tak aby zakupiony olej nie zawierał wyciągów z rośliny, która jest alergenem.

Jeśli już wiesz jaki posiadasz rodzaj włosów, to czas wybrać odpowiedni olej do ich pielęgnacji, tak aby ich piękno towarzyszyło Ci każdego dnia. O odpowiednich olejach do Twoich włosów już w kolejnym artykule!

Z miłości do natury,

Nature Queen

 

Nature Queen

Nature Queen

Nature Queen to ja💚Na co dzień zajmuję się tworzeniem naturalnych rozwiązań do pielęgnacji ciała i włosów. Kocham wszystko co daje nam Matka Ziemia i uważam, że jedynym sposobem na wydobycie piękna każdej z nas jest pielęgnacja zgodna z naturą. Każda kobieta skrywa w sobie naturalne piękno i dlatego zasługuje na królewskie traktowanie. Moim największym marzeniem jest to, aby wszystkie kobiety traktujące swoje ciało jak królestwo miały dostęp do naturalnych kosmetyków, królewskiej jakości. Nature Queen

Udostępnij:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn
WhatsApp

Komentarze na temat “Dlaczego olejowanie włosów to najlepszy sposób na pielęgnację?”

  1. Pingback: 4 naturalne sposoby na tłuste włosy, czyli jak zapobiec nadmiernemu przetłuszczaniu się skóry głowy. ⋆ Nature Queen - Piękno z Natury

  2. Pingback: Brokuł w pielęgnacji skóry i włosów. ⋆ Nature Queen - Piękno z Natury

Dodaj komentarz

Przeczytaj również

Najnowsze Artykuły

Shopping Cart