4 pomysły na to jak używać hydrolat z kwiatu gorzkiej pomarańczy!

hydrolat z gorzkiej pomaranczy

Na skróty

Dlaczego hydrolat z kwiatu gorzkiej pomarańczy?

Nie lubię jesieni  – nie wiem jak Ty, ale ja się wtedy czuję nie najlepiej. Zachodzące słońce, coraz krótszy dzień i ta potworna szaruga jesienna niosąca za sobą pasmo przeziębień i złego samopoczucia. Potrafisz sobie to wyobrazić i poczuć – bo ja jakoś nie. Zdecydowanie wolę wiosnę i budzący się do życia świat. Ale trudno, mamy to co mamy i nie mamy wpływu na pogodę, ale nad samopoczuciem i wyglądem możemy panować.

Krótka historia o hydrolacie z kwiatu gorzkiej pomarańczy.

Siedziałam w swoim ogrodzie ciesząc się ostatnimi promieniami słońca opadającymi na moją twarz i zorientowałam się, że każda pora roku oraz cykle przyrody są odzwierciedleniem naszych naturalnych cykli związanych z samopoczuciem i jakością naszej cery. Wiosną gdy przyroda się budzi do życia to nabieramy wiatru w skrzydła, budzi się miłość, coraz więcej par dostrzegamy wokół i widzimy coraz więcej pozytywnych aspektów naszego wyglądu. Latem korzystamy w pełni z życia, podróżujemy, jesteśmy pełnią naszych możliwości i korzystamy ze słońca, aby stać się jeszcze bardziej atrakcyjną kobietą.  Jesienią zaś często tracimy nadzieję i popadamy w nostalgię – usychamy jak drzewa w naszych ogrodach i opadamy jak kwiaty w wazonach. – Czy Ty też to zauważasz?

Jak obejrzałam się w lustrze to zaczęłam dostrzegać oznaki upływającego czasu. Zauważyłam delikatnie marszczącą się skórę

– Od razu spanikowałam.

– Jak to możliwe?

Przecież jestem jeszcze młoda a już miałabym mieć zmarszczki?

Moje samopoczucie dużo bardziej podupadło jak zauważyłam na swojej twarzy zaczerwienienie. No nie, gorzej być nie mogło. Usiadłam w bujanym fotelu i zaczęłam rozpaczać, zapominając o przyczynach tego stanu rzeczy.

Przecież niedawno była pełnia lata – leżałam na plaży do góry brzuchem i łapałam każdy promień słońca na swoje zgrabne ciało.

Wtedy zdałam sobie sprawę, że przecież opalanie się też pociąga za sobą skutki uboczne o których rozmarzona w środku lata nie myślałam. Uszkadza główne komórki w skórze właściwej, które wydzielają białka i kwas hialuronowy, przez co skóra traci jędrność

  • Produkuje enzymy, które niszczą włókna kolagenowe, a skóra traci ważną sieć utrzymującą jej napięcie
  • Spowalnia mikrokrążenie przez co procesy regeneracyjne skóry ulegają spowolnieniu
  • Zwiększa wydzielanie sebum, które prowadzi do likwidacji zaczerwień oraz zmniejsza pory
  • Wzrost wytwarzania wolnych rodników potęguje bardzo mocno powyższe objawy

No tak – wszystko jasne. Już wiem skąd te wszystkie niespodzianki.

Na szczęście szybko znalazłam na to rozwiązanie, aby czuć się i wyglądać jak na wiosnę!  

 

Kochana – chcąc zlikwidować to paskudne samopoczucie i zrelaksować się zastosowałam odprężający hydrolat z kwiatu gorzkiej pomarańczy.

Ach, ta delikatna mgiełka hydrolatu opadająca na moją twarz, niosąca delikatną i relaksującą kwiatową woń spowodowała, że się rozmarzyłam – poczułam wiosnę w powietrzu.

Na szczęście ten hydrolat jak się okazuje może rozwiązać moje problemy które dostrzegłam tego dnia. Zarówno te związane z samopoczuciem jak i urodą. Efekty użycia  hydrolatu z kwiatu gorzkiej pomarańczy są dla mnie zaskakujące. Zarówno samopoczucie poprawiło się już po kilku użyciach to jednocześnie moja skóra odzyskała swoją dawną jędrność i blask. Zaczerwienienia, niechciane wypryski czy symptomy zmarszczek? – to już na szczęście za mną. Teraz jesień już coraz mniej groźna – czas cieszyć się królewskim życiem.

Jak używać hydrolatu z gorzkiej pomarańczy?

Na samym początku gdy tylko wzięłam go do rąk to nie mogłam się powstrzymać, aby nie nałożyć mgiełki na twarz – zrobiłam to. Trzy psiknięcia z odległości około 30 centymetrów od twarzy dały mi bardzo przyjemne uczucie – przypominające podmuch wiosennego wiatru – dało mi to relaks i rozluźnienie. Następnym razem gdy używałam hydrolatu z kwiatu gorzkiej pomarańczy to przemyłam bardzo dokładnie twarz. Po obmyciu delikatnie przetarłam puchowym ręcznikiem i wysuszyłam ją. Gdy byłam pewna, że twarz już obeschła, położyłam kilkanaście kropel na wacik kosmetyczny i równie dokładnie przetarłam całą twarz hydrolatem – ten sposób użycia przypomina mi użycie toniku do twarzy. Po tym jak to zrobiłam, chciałam dać ukojenie moim zmęczonym oczom. Długo szukałam takiego rozwiązania i powiem Ci, że było warto. Podobnie jak podczas przemywania twarzy nałożyłam kilkanaście kropel hydrolatu z kwiatu gorzkiej pomarańczy na płatek kosmetyczny i położyłam na około 10 minut na powieki zamkniętych oczu przed snem. Po tym zabiegu czułam się jeszcze bardziej wypoczęta z samego rana. Wiesz, że chyba ostatecznie znalazłam najdziwniejszy sposób użycia hydrolatu z kwiatu gorzkiej pomarańczy? Po umyciu włosów  nałożyłam na całą długość hydrolat i delikatnie masowałam powierzchnię głowy. Ważne jest aby samego hydrolatu nie spłukiwać. O efekty Moja Droga nie pytaj – wypróbuj sama! Są zaskakujące.

Z Miłości do Natury,
Nature Queen

Nature Queen

Nature Queen

Nature Queen to ja💚Na co dzień zajmuję się tworzeniem naturalnych rozwiązań do pielęgnacji ciała i włosów. Kocham wszystko co daje nam Matka Ziemia i uważam, że jedynym sposobem na wydobycie piękna każdej z nas jest pielęgnacja zgodna z naturą. Każda kobieta skrywa w sobie naturalne piękno i dlatego zasługuje na królewskie traktowanie. Moim największym marzeniem jest to, aby wszystkie kobiety traktujące swoje ciało jak królestwo miały dostęp do naturalnych kosmetyków, królewskiej jakości. Nature Queen

Udostępnij:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn
WhatsApp

Dodaj komentarz

Przeczytaj również

Najnowsze Artykuły

Shopping Cart