Jak dobrać peeling do Twojej skóry? Rodzaje peelingów do twarzy

Peeling

Na skróty

Na sklepowych półkach możesz dostrzec wiele różnych rodzajów peelingów do twarzy. Każdy z nich jest przeznaczony do innego typu cery. Sprawdź, jak dobrać peeling do Twojej skóry.

Peeling do twarzy to ten kosmetyk, który powinien znaleźć się na półce w każdej łazience! Mogą stosować go kobiety, mężczyźni oraz nastolatki. Przed zakupem warto wziąć pod uwagę, że na sklepowych półkach spotkamy kilka rodzajów peelingów, z których każdy przeznaczony będzie do innego typu cery. Podczas zakupów kierujmy się zatem składem i przeznaczeniem, a nie zapachem, kolorem opakowania czy ceną. 

Jak dobrać peeling do swojej cery? Sprawdź poniżej.

Peeling do cery trądzikowej

Jesteś posiadaczem cery trądzikowej? Jeśli szukasz najlepszego dla siebie peelingu, sięgnij po peeling chemiczny z kwasem migdałowym. Kwas ten działa antybakteryjnie, zwęża pory, usuwa zaskórniki i hamuje nadmierne wydzielanie sebum. Taki peeling doskonale oczyści Twoją trądzikową skórę nie powodując jej podrażnienia. Przy skórze trądzikowej warto sięgnąć także po kwas salicylowy, azelainowy czy szikimowy. Chcąc wybrać peeling enzymatyczny, niezwykle delikatny dla skóry, wybierz ten z enzymem z dyni bądź z ananasa. Posiadacze cery trądzikowej powinni strzec się peelingów mechanicznych, inaczej zwanych scrubami, nawet tych w niezwykle delikatnych i niewielkich drobinkach. Przy cerze trądzikowej kluczowe jest unikanie tarcia i naciskania skóry – mogłoby to doprowadzić do rozsiania bakterii po całej twarzy.

Peeling do cery tłustej i mieszanej

Mając cerę tłustą i mieszaną, która charakteryzuje się błyszczącą strefą T oraz widocznymi zaskórnikami i stanami zapalnymi, należy sięgać po peelingi enzymatyczne oraz chemiczne. Enzymy warto dodać do oczyszczających maseczek z zieloną glinką, która skutecznie usunie zaskórniki i precyzyjnie oczyści skórę twarzy.

Peeling do cery suchej i wrażliwej

Posiadacze cery suchej i wrażliwej doskonale wiedzą, jak istotne jest właściwe dobieranie kosmetyków. Ich skóra jest znacznie bardziej podatna na podrażnienia. Przy cerze suchej i wrażliwej warto sięgnąć po peelingi enzymatyczne oraz peelingu chemiczne oparte na kwasach PHA – wykazują one łagodniejsze działanie, przez co istnieje niewielkie ryzyko możliwości podrażnienia. Jeśli chcesz sięgnąć po peeling mechaniczny, koniecznie zadbaj o to, by posiadał on niezwykle drobne i łagodne w tarciu drobinki.

Peeling do cery dojrzałej

Cera dojrzała rządzi się swoimi prawami. Niewątpliwym jest, że należy ją regularnie poddawać złuszczaniu. Martwy naskórek, sebum i resztki kosmetyków, które co dzień nakładamy na skórę twarzy należy usuwać poprzez peeling przynajmniej raz lub dwa razy w tygodniu. Przy cerze dojrzałej regularne stosowanie peelingów kwasowych zagwarantuje przyspieszenie jej odnowy, stymulację wytwarzania kolagenu i elastyny, które mają wpływ na jakość skóry twarzy i jej wizualny odbiór.

Do każdego typu cery odpowiednie peelingi znajdziesz na Nature Queen.

Nature Queen

Nature Queen

Nature Queen to ja💚Na co dzień zajmuję się tworzeniem naturalnych rozwiązań do pielęgnacji ciała i włosów. Kocham wszystko co daje nam Matka Ziemia i uważam, że jedynym sposobem na wydobycie piękna każdej z nas jest pielęgnacja zgodna z naturą. Każda kobieta skrywa w sobie naturalne piękno i dlatego zasługuje na królewskie traktowanie. Moim największym marzeniem jest to, aby wszystkie kobiety traktujące swoje ciało jak królestwo miały dostęp do naturalnych kosmetyków, królewskiej jakości. Nature Queen

Udostępnij:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn
WhatsApp

Komentarze na temat “Jak dobrać peeling do Twojej skóry? Rodzaje peelingów do twarzy”

  1. Enzymatyczne peelingi, jako posiadaczka cery suchej i wrażliwej nie bardzo mam inną opcję 😓 Ale je lubię bo raz że to chwila relaksu, dwa to twarz wydaje się być bardziej świeża i promienna

Dodaj komentarz

Przeczytaj również

Najnowsze Artykuły

Shopping Cart