Jak wybrać peeling do skóry głowy?

Peeling do skóry głowy

Na skróty

Jak stosować peeling do skóry głowy? Po co w ogóle go używać? Dowiedz się wszystkiego o peelingach do skóry głowy.

Peeling do skóry głowy – czy warto go stosować

Peeling do skóry głowy może mieć wiele korzyści, takich jak:

 1. Dogłębne oczyszczanie: Peeling skóry głowy pomaga usunąć martwe komórki naskórka, sebum i zanieczyszczenia,co pozwala na lepsze dotlenienie skóry głowy.
 2. Stymulacja krążenia krwi: Peeling do skóry głowy pomaga polepszyć krążenie krwi w skórze głowy, co wzmacnia i odżywia cebulki włosów, dzięki czemu poprawia kondycję włosów.
 3. Pobudzenie wzrostu włosów: Peeling do skóry głowy pomaga zwiększyć przepływ krwi i dostarczenie składników odżywczych do cebulek włosów, co pozwala na lepszy wzrost włosów.
 4. Zmniejszenie łupieżu: Peeling pomaga zmniejszyć ilość łupieżu, dzięki usunięciu martwych komórek skóry i sebum, które są przyczyną jego powstawania.
 5. Poprawa wyglądu włosów: Peeling do skóry głowy pomaga poprawić ogólny wygląd włosów, ponieważ usuwa zanieczyszczenia i martwe komórki skóry, które mogą osłabiać włosy i sprzyjać ich matowieniu.
 6. Poprawa ogólnego zdrowia skóry głowy: Peeling do skóry głowy poprawia kondycję i zdrowie skóry w tej okolicy, dzięki czemu pomaga pozbyć się różnych problemów, takich jak nadmierne łuszczenie, przesuszenie czy wręcz przeciwnie, nadmierne przetłuszczanie skóry głowy.

 

Peeling do skóry głowy – jak stosować

Aby dogłębnie, a jednocześnie delikatnie oczyścić skórę głowy, postępuj według poniższych kroków.

 • Przygotuj skórę głowy: Upewnij się, że skóra głowy jest czysta i wilgotna. Możesz użyć szamponu, aby umyć głowęlub zwilżyć ją samą wodą.
 • Nałóż peeling: Nałóż odpowiednią ilość peelingu na skórę głowy, starając się równomiernie rozprowadzić go po całej powierzchni skóry głowy.
 • Masaż skóry głowy: Delikatnie masuj skórę głowy przez około 3-5 minut, aby pomóc w usunięciu martwych komórek skóry i zanieczyszczeń. Jeśli masz wrażliwą skórę głowy, skróć ten czas do minuty lub dwóch minut.
 • Spłucz głowę: Dokładnie spłucz głowę ciepłą wodą, aby usunąć wszystkie resztki peelingu. Użyj szamponu, aby w pełni pozbyć się kosmetyku i komórek skóry z włosów.

Ważne informacje: Utrzymuj regularność. Peelingi do skóry głowy powinny być stosowane regularnie, aby uzyskać jak najlepsze rezultaty. Możesz je robić raz w tygodniu lub dwa razy w miesiącu, w zależności od potrzeb swojej skóry głowy. Jeśli zauważysz jakiekolwiek podrażnienia, zaczerwienienie, swędzenie skóry głowy po peelingu, przerwij jego stosowanie i skontaktuj się z lekarzem.

Peeling do skóry głowy – jaki wybrać

Podobnie jak w przypadku peelingów do twarzy, istnieje kilka rodzajów peelingu do skóry głowy. Poniżej znajdziesz podpowiedzi, jaki najlepiej wybrać do swoich potrzeb.

 1. Peeling mechaniczny: Ten rodzaj peelingu zawiera mechaniczne drobinki złuszczające, syntetyczne lub w formie pestek owoców. Mechanicznie, z pomocą masażu, pomagają one usunąć martwe komórki skóry i zanieczyszczenia z powierzchni głowy.
 2. Peeling chemiczny: Ten rodzaj peelingu polega na użyciu kwasów, które rozpuszczają martwe komórki skóry oraz sebum i oczyszczają skórę głowy. W peelingach do skóry głowy często stosuje się kwas glikolowy, mlekowy czy salicylowy. Takie peelingi pomagają głębiej złuszczyć skórę głowy.
 3. Peeling enzymatyczny: Ten rodzaj peelingu polega na użyciu enzymów, które stopniowo i bardzo delikatnie rozpuszczają martwe komórki skóry. Peeling enzymatyczny do skóry głowy jest zwykle bardzo delikatny, dlatego jest idealny dla osób z wrażliwą czy alergiczną skórą głowy. W takich peelingach często stosuje się enzymy z papai czy np. ananasa.

Peeling do skóry głowy – gdzie kupić

Peelingi do skóry głowy chemiczne możesz kupić w aptekach. Tradycyjne, mechaniczne lub enzymatyczne peelingi znajdziesz w dużych drogeriach, salonach fryzjerskich, a także w sklepach online, zwłaszcza takich, które mają też kosmetyki naturalne w swojej ofercie.

 

Nature Queen

Nature Queen

Jesteśmy Nature Queen. Marką kosmetyczną, która zbliża kobiety do natury – nie tylko tej dookoła, ale przede wszystkim w nas. Dzięki przyjaznym dla planety i ciała kosmetykom oraz propagowaniu życia w zgodzie ze sobą pomagamy lepiej czuć się i wyglądać we własnej skórze. Poprzez celebrację natury wspieramy w odzyskaniu poczucia własnej wartości, miłości do siebie i przyjemności z życia. Codziennie!

Udostępnij:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn
WhatsApp

Dodaj komentarz

Przeczytaj również

Najnowsze Artykuły

Shopping Cart