Niezawodne sposoby na pielęgnację puszących się włosów

Na skróty

Poznaj najważniejsze kroki w pielęgnacji puszących się włosów i najlepsze tricki na ich szybkie ujarzmienie.

Puszenie się włosów – przyczyny

Puszenie się włosów może być spowodowane różnymi czynnikami, takimi jak suchość, nadmierna wilgotność, używanie nieodpowiednich produktów do pielęgnacji włosów, a nawet genetyka. Jednym z głównych czynników powodujących puszenie się włosów jest ich suchość. Włosy składają się głównie z białka keratyny, która potrzebuje wilgoci, aby włosy zachowały elastycznośći połysk. Właśnie dlatego tak ważne jest nawilżanie puszących się włosów. Sprawdź, co na puszące się włosy jeszcze warto zrobić.

Co na puszące się włosy

Oto najważniejsze kroki, których warto się trzymać w pielęgnacji puszących się włosów:

  1. Używaj szamponu, odżywki i maski przeznaczonych do suchych włosów. Zapobiegną one wysuszaniu się włosów i w konsekwencji ich puszeniu. Odżywka na puszące się włosy, podobnie jak maska, najlepiej aby zawierały składniki takie jak oleje, na przykład olejek arganowy, pantenol czy keratyna.
  2. Jeśli masz grube, puszące się i suche włosy, które do tego się kręcą, pomyśl o odżywce bez spłukiwania. Silniej zwiąże ona wilgoć we włosach i zmniejszy puszenie.
  3. Do suszenia włosów używaj suszarki z dyfuzorem lub z funkcją jonizacji. Rozprowadzi ona równomiernie ciepło po włosach, zapobiegnie ich elektryzowaniu i puszeniu.
  4. Stosuj odpowiednią stylizację. Unikaj zbyt częstego prostowania czy kręcenia włosów, zwłaszcza w bardzo wysokich temperaturach. Może ono uszkodzić oraz wysuszyć włosy, co sprawi, że zaczną się jeszcze bardziej puszyć.
  5. Pokochaj olejki. W zależności od tego, jaki masz typ włosów, możesz stosować je na wiele sposobów. Jeśli masz kręcone włosy, nakładaj olejki tuż po myciu, na suche włoski. Podkreślą dodatkowo skręt włosów. Jeśli masz grube, ale proste i puszące się włosy, olejki nakładaj na jeszcze lekko wilgotne włosy po myciu. W przypadku cieńszych włosów, które łatwo się obciążają, lepiej zrobić zabieg olejkowy, niż nakładać go na cały dzień na włosy. W tym celu nałóż olejek na suche lub wilgotne włosy jak maskę, na 15 minut do pół godziny, a potem zmyj szamponem. Taka kuracja ujarzmi włosy, bez ich nadmiernego obciążania. Jakie olejki będą najlepsze? Najlepsze są olejki zimnotłoczone, na przykład arganowy, z orzechów makadamia czy lniany. Warto stosować je w wilgotne dni, żeby zapobiec puszeniu się włosów.
  6. Odpowiednie cięcie. Jeśli masz puszące się włosy, poproś fryzjera o odpowiednie cięcie. Niektóre geometryczne cięcia trzymają włosy lepiej w ryzach i przez to zmniejszają puszenie się włosów.

 

Puszące się włosy – skuteczne tricki

Odpowiednia pielęgnacja jest niezwykle ważna w ujarzmianiu puszących się włosów. Ale co zrobić, gdy potrzebujesz poprawić ich wygląd już teraz. Oto najskuteczniejsze tricki na puszenie się włosów.

  • Tylko naturalne włosie. Używaj grzebieni i szczotek tylko z naturalnego włosia. Rozczesane nimi włosy po myciu nie będą się tak puszyć. 
  • Magiczna płukanka. Jeśli potrzebujesz szybko zmniejszyć puszenie, a olejek zbyt obciąża włosy, wykorzystaj znany trick stylistów i przepłucz włosy płukanką z sody oczyszczonej. Pomaga zwiększać pH włosów i zapobiega ich puszeniu.
  • Odżywka do włosów puszących się bez spłukiwania. Jeśli masz grube włosy, które planujesz związać w koczek lub kucyk, możesz użyć znanego tricku. Odżywka do puszących się włosów, nałożona tuż po myciu, nie musi zostać w pełni spłukana. Delikatnie obciąży to włosy i zapobiegnie ich puszeniu. Pamiętaj jednak, żeby nakładać odżywkę tylko na końce,a nie u nasady. Wybieraj też naturalne odżywki oraz inne kosmetyki naturalne do włosów. Będą je lepiej nawilżały i mniej obciążały.
Nature Queen

Nature Queen

Jesteśmy Nature Queen. Marką kosmetyczną, która zbliża kobiety do natury – nie tylko tej dookoła, ale przede wszystkim w nas. Dzięki przyjaznym dla planety i ciała kosmetykom oraz propagowaniu życia w zgodzie ze sobą pomagamy lepiej czuć się i wyglądać we własnej skórze. Poprzez celebrację natury wspieramy w odzyskaniu poczucia własnej wartości, miłości do siebie i przyjemności z życia. Codziennie!

Udostępnij:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn
WhatsApp

Dodaj komentarz

Przeczytaj również

Najnowsze Artykuły

Shopping Cart