Jak stosować peeling do skóry głowy? Po co w ogóle go używać? Dowiedz się wszystkiego o peelingach do skóry głowy.
Peeling do skóry głowy – czy warto go stosować
Peeling do skóry głowy może mieć wiele korzyści, takich jak:
- Dogłębne oczyszczanie: Peeling skóry głowy pomaga usunąć martwe komórki naskórka, sebum i zanieczyszczenia,co pozwala na lepsze dotlenienie skóry głowy.
- Stymulacja krążenia krwi: Peeling do skóry głowy pomaga polepszyć krążenie krwi w skórze głowy, co wzmacnia i odżywia cebulki włosów, dzięki czemu poprawia kondycję włosów.
- Pobudzenie wzrostu włosów: Peeling do skóry głowy pomaga zwiększyć przepływ krwi i dostarczenie składników odżywczych do cebulek włosów, co pozwala na lepszy wzrost włosów.
- Zmniejszenie łupieżu: Peeling pomaga zmniejszyć ilość łupieżu, dzięki usunięciu martwych komórek skóry i sebum, które są przyczyną jego powstawania.
- Poprawa wyglądu włosów: Peeling do skóry głowy pomaga poprawić ogólny wygląd włosów, ponieważ usuwa zanieczyszczenia i martwe komórki skóry, które mogą osłabiać włosy i sprzyjać ich matowieniu.
- Poprawa ogólnego zdrowia skóry głowy: Peeling do skóry głowy poprawia kondycję i zdrowie skóry w tej okolicy, dzięki czemu pomaga pozbyć się różnych problemów, takich jak nadmierne łuszczenie, przesuszenie czy wręcz przeciwnie, nadmierne przetłuszczanie skóry głowy.
Peeling do skóry głowy – jak stosować
Aby dogłębnie, a jednocześnie delikatnie oczyścić skórę głowy, postępuj według poniższych kroków.
- Przygotuj skórę głowy: Upewnij się, że skóra głowy jest czysta i wilgotna. Możesz użyć szamponu, aby umyć głowęlub zwilżyć ją samą wodą.
- Nałóż peeling: Nałóż odpowiednią ilość peelingu na skórę głowy, starając się równomiernie rozprowadzić go po całej powierzchni skóry głowy.
- Masaż skóry głowy: Delikatnie masuj skórę głowy przez około 3-5 minut, aby pomóc w usunięciu martwych komórek skóry i zanieczyszczeń. Jeśli masz wrażliwą skórę głowy, skróć ten czas do minuty lub dwóch minut.
- Spłucz głowę: Dokładnie spłucz głowę ciepłą wodą, aby usunąć wszystkie resztki peelingu. Użyj szamponu, aby w pełni pozbyć się kosmetyku i komórek skóry z włosów.
Ważne informacje: Utrzymuj regularność. Peelingi do skóry głowy powinny być stosowane regularnie, aby uzyskać jak najlepsze rezultaty. Możesz je robić raz w tygodniu lub dwa razy w miesiącu, w zależności od potrzeb swojej skóry głowy. Jeśli zauważysz jakiekolwiek podrażnienia, zaczerwienienie, swędzenie skóry głowy po peelingu, przerwij jego stosowanie i skontaktuj się z lekarzem.
Peeling do skóry głowy – jaki wybrać
Podobnie jak w przypadku peelingów do twarzy, istnieje kilka rodzajów peelingu do skóry głowy. Poniżej znajdziesz podpowiedzi, jaki najlepiej wybrać do swoich potrzeb.
- Peeling mechaniczny: Ten rodzaj peelingu zawiera mechaniczne drobinki złuszczające, syntetyczne lub w formie pestek owoców. Mechanicznie, z pomocą masażu, pomagają one usunąć martwe komórki skóry i zanieczyszczenia z powierzchni głowy.
- Peeling chemiczny: Ten rodzaj peelingu polega na użyciu kwasów, które rozpuszczają martwe komórki skóry oraz sebum i oczyszczają skórę głowy. W peelingach do skóry głowy często stosuje się kwas glikolowy, mlekowy czy salicylowy. Takie peelingi pomagają głębiej złuszczyć skórę głowy.
- Peeling enzymatyczny: Ten rodzaj peelingu polega na użyciu enzymów, które stopniowo i bardzo delikatnie rozpuszczają martwe komórki skóry. Peeling enzymatyczny do skóry głowy jest zwykle bardzo delikatny, dlatego jest idealny dla osób z wrażliwą czy alergiczną skórą głowy. W takich peelingach często stosuje się enzymy z papai czy np. ananasa.
Peeling do skóry głowy – gdzie kupić
Peelingi do skóry głowy chemiczne możesz kupić w aptekach. Tradycyjne, mechaniczne lub enzymatyczne peelingi znajdziesz w dużych drogeriach, salonach fryzjerskich, a także w sklepach online, zwłaszcza takich, które mają też kosmetyki naturalne w swojej ofercie.