Naturalne kosmetyki na lato. Czy Twoja skóra jest gotowa na słońce?

Na skróty

Kosmetyki na lato – Lato jest raz w roku, a skórę masz na całe życie.

 

Słońce – Życiodajne czy Śmiercionośne?

Bardzo dużą uwagę społeczeństwa, publiczności i odbiorców dzisiaj skupia się na sprawach ekologii, globalnego ocieplenia i zmniejszającej się warstwy ozonowej. W konsekwencji tego trendu niezliczona ilość firm tworzy produkty, które są rozwiązaniami na problemy związane z tymi popularnymi w tym momencie trendami. Firmy kosmetyczne również nie należą do wyjątku. Patrząc na ostatnie kilka lat. Ilość nowych produktów z coraz to nowszymi, bardziej zaawansowanymi formułami, które powstały w laboratorium dzięki niestrudzonej pracy niezliczonej ilości naukowców, prawie się podwoiła.

Chcesz dobrze, a robisz dobrze?

Produkty, które powstają w wyniku eksperymentów, mają na celu znaleźć związki chemiczne nieprzepuszczające promieni UV po to żeby ochronić naszą skórę. I w samym założeniu cel jest szczytny, całkowicie popieram takie starania. Jestem całkowitą zwolenniczką ochrony skóry podczas jej pielęgnacji. Gdyby chodziło tylko o to, że szkodzą nam promienie Słońca, absolutnie nie podjęłabym dyskusji. Jednak przy większości syntetycznych kremów z filtrem, promienie słońca są najmniej szkodliwym czynnikiem, na jaki wystawiona jest nasza skóra, a przez to nasze zdrowie.

Kosmetyki na lato w zgodzie z naturą, czy prosto z laboratorium?

Jednym z takich powstałych po długich badaniach i często występującym składnikiem w kremach z filtrem jest Oxybenzone (Benzophenone -3,-4). Substancja ta jest pochodną silnie trującego Benzafenonu. Oxybenzone gromadzi się w skórze, narusza jej warstwę ochronną, prawdopodobnie ma działanie rakotwórcze. Jest on absolutnie zakazany dla kobiet w ciąży i karmiących piersią. I oczywiście dla dzieci. Inną taką substancją jest Witamina A, ale nie ta naturalna występująca w roślinach w postaci beta-karotenu, tylko jej produkowane przemysłowo odpowiedniki takie jak związki estrowe Octan i Palmitynian Retinylu. Niektóre badania wskazują, ze pod wpływem promieniowania UV substancja ta powoduje uwalnianie wolnych rodników i w efekcie może mieć działanie rakotwórcze. Zalecane jest chronienie produktów z dodatkiem tych estrów przed światłem. A przecież właśnie estry te znajdują się w produktach, które na to światło cały czas wystawiamy.

Dlaczego w produktach są szkodliwe związki chemiczne?

Są bardzo tanie w produkcji, więc stosowane są w celu maksymalizacji zysków. Dodatkowo skutkiem ubocznym stosowania syntetycznych związków chemicznych na skórę często jest jej osłabienie. Na pewno kiedyś doświadczyłaś podobnego efektu. Smarujesz się swoim ulubionym kremem od jakiegoś czasu, raz się nie posmarowałaś i wyszłaś na słońce albo smarowałaś się, ale weszłaś do wody i wtedy spiekło Cię od razu. To właśnie jest efekt naruszenia naturalnej warstwy ochronnej skóry, którego przyczyną są syntetyczne związki zawarte w Twoim ulubionym kremie. I co wtedy najczęściej myślimy? Nie mogę zapominać o kremie z filtrem, Słońce jest takie niebezpieczne. W efekcie kupujemy więcej wspaniałych syntetyków.

Kosmetyki na lato – Co na to natura?

Matka natura od zawsze ma dla nas rozwiązania. Jesteśmy przecież częścią natury. I powinniśmy żyć z nią w zgodzie, w zgodzie z naturą to w zgodzie z nami samymi. Natura zamiast ciężkich chemicznych filtrów oferuje nam Naturalne Oleje.
Naturalne Oleje najlepiej tłoczone na zimno zawierają Filtry Mineralne, organiczne związki, które jednocześnie filtrując, wspomagają naturalne mechanizmy ochronne skóry. Zwierają również bardzo skuteczne w ochronie przeciwsłonecznej nienasycone kwasy tłuszczowe (GLA), które nie degradują naturalnego filtru UV skóry, w postaci Sebum. Sebum jest to naturalna ochrona skóry, kwalifikowana, jako filtr SPF 5-8. Związki syntetyczne NISZCZĄ Sebum. Dlatego właśnie skóra traktowana kremami, bez kremu łatwo ulega poparzeniom.

Kosmetyki na lato – Naturalne Olejki

Poniżej tego artykułu przedstawiam Ci, moja droga propozycje, które Cię ochronią i odżywią.
Są to Zimnotłoczone Oleje zawierające naturalne filtry SPF, które pomogą Ci ochronić skórę podczas upalnych dni.
Jeżeli masz jakieś pytania, zawsze jestem do Twojej dyspozycji na FB czy Instagramie.

Z miłości do Natury
Nature Queen

Nature Queen

Nature Queen

Nature Queen to ja💚Na co dzień zajmuję się tworzeniem naturalnych rozwiązań do pielęgnacji ciała i włosów. Kocham wszystko co daje nam Matka Ziemia i uważam, że jedynym sposobem na wydobycie piękna każdej z nas jest pielęgnacja zgodna z naturą. Każda kobieta skrywa w sobie naturalne piękno i dlatego zasługuje na królewskie traktowanie. Moim największym marzeniem jest to, aby wszystkie kobiety traktujące swoje ciało jak królestwo miały dostęp do naturalnych kosmetyków, królewskiej jakości. Nature Queen

Udostępnij:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn
WhatsApp

Dodaj komentarz

Przeczytaj również

Najnowsze Artykuły

Shopping Cart