Automasaż dla początkujących. Masuj się dziewczyno!

Na skróty

Po całym dniu pracy przy komputerze, dźwiganiu zakupów i wdrapaniu się na 9 piętro na nogach przez zepsutą windę… Przydałby się masaż!

Oj, wiemy o tym. Dlatego dziś wychodzimy naprzeciw wszystkim zmęczonym, spiętym i obolałym mięśniom i przedstawiamy automasaż dla początkujących. W najprostszej i najbardziej przyjemnej możliwej wersji krok po kroku.

 

Automasaż. Dlaczego warto?

Nawet jeśli nie masz możliwości zapisania na pełną godzinę sesji u specjalisty, choćby 10 – 15 min automasażu może zrobić ogromną różnicę w Twoim samopoczuciu (i ciała, i głowy).

Masaż rozluźnia mięśnie — co zmniejsza ból i dyskomfort, a także poprawia krążenie krwi. To przyczynia się do sprawniejszego dostarczania składników odżywczych do tkanek i narządów, a także do usuwania z organizmu zalegających toksyn. Nawet jednorazowa sesja redukuje stres i poprawia samopoczucie – to dzięki cudownemu działaniu dotyku i hormonów przyjemności uwalnianych w trakcie masowania. A wtedy przed Tobą już tylko lepszej jakości sen, przyjemny dzień, zrelaksowana głowa… mamy wymieniać dalej, czy już podwinęłaś rękawy?

 

Instrukcja automasażu krok po kroku:

 1. Wybierz przyjemne miejsce.

  To może być Twoje łóżko, pokój relaksu w biurze czy nawet ławka w parku – ważne, żebyś czuła się wygodnie i miała swobodę ruchu.

 2. Rozgrzej ręce, aby nie były zimne

  Na przykład przez pocieranie dłonią o dłoń przez ok. 10 sekund.

 3. Wyprostuj plecy i zamknij oczy.

  Weź kilka głębokich wdechów przez nos, a potem równie długo i spokojnie wydychaj powietrze przez usta.

 4. Zacznij od masażu rąk.

  Najpierw kciukiem jednej dłoni delikatnie ugniataj i rozcieraj wnętrze drugiej. To samo zrób z każdym z palców z osobna (koniecznie omijaj stawy paliczków, ich nie masujemy). Potem skieruj się w stronę przedramienia (omijając nadgarstek). Najpierw rozetrzyj je wewnętrzną stroną dłoni, tak, jakbyś chciała je rozgrzać, a następnie uciskaj i rozluźniaj mięśnie całą dłonią. Gdy skończysz, omiń łokieć i idź dalej w górę i powtórz rozcieranie i ugniatanie na wysokości ramienia. Następnie zmień ręce i powtórz to samo na drugą stronę. Uwaga: ten masaż nie ma boleć. Jeśli więc w którymś momencie poczujesz dyskomfort – od razu przestań.

 5. Przejdź do masażu barków.

  Najpierw powoli, ale dość mocno wzrusz ramionami 3-4 razy (zepnij bark i rozluźnij tak, żeby opadł swobodnie pod wpływem własnego ciężaru). Następnie rozetrzyj je (jak wcześniej ramiona), a potem jedną dłonią złap za przeciwległy bark i delikatnie ugniataj – tak, jakbyś robiła ciasto. Pozwól pracować również palcom – niech sięgają tak daleko, jak pozwala Ci na to wielkość Twojej dłoni. Gdy skończysz, powtórz to samo na drugą stronę.

 6. Zakończ masaż:

  połóż jedną dłoń na wysokości serca, a drugą na wysokości splotu słonecznego (tam, gdzie kończą się żebra). I podziękuj sobie za ten prezent, który właśnie sobie podarowałaś. Mówimy całkiem serio! Zobaczysz, jak mimowolnie uśmiechnie Cię choćby taki mały, czuły gest.

Ten masaż możesz wykonywać na sucho, nawet przez ubranie w ramach krótkiej przerwy w pracy. Ale nie będziemy ukrywać, że najprzyjemniej działa na gołą skórę, z dodatkiem jednego z naturalnych olejów lub maseł. Wtedy wynagradzasz swoje ciało podwójnie: i zbawiennym działaniem masażu, i substancji zdrowotnych i zapachowych zawartych w kosmetykach.

Jaką formę produktu wolisz – masełkową czy klasyczną, w olejku? Zobacz je tu: masła i oleje do masażu Nature Queen.

 

Psst!

Jest jeszcze jeden sposób na automasaż, który uwielbiamy – a który najlepiej sprawdza się jako część wieczornej lub porannej pielęgnacji w łazience. Próbowałaś już metody szczotkowania ciała? Wszystkiego o niej dowiesz się z tego artykułu: Jak używać szczotki do suchego masażu? Poznaj 5 najważniejszych zasad, dzięki którym oczyścisz skórę, złagodzisz ból i zmniejszysz stres, a samą szczotkę do ciała lub do twarzy kupisz tu.

_

Masz jeszcze jakieś inne, równie przyjemne sposoby na celebrację natury? Podziel się nim i wygraj nagrody!

 1. Do 05.04.2023 opublikuj na swoim Instagramie post (publiczny), w którym pokażesz, jak celebrujesz naturę po swojemu.
 2. Oznacz go hashtagiem #CelebracjaNatury @naturequeen.pl
 3. Obserwuj nasze konto na Instagramie @naturequeen.pl, polub, zapisz i udostępnij post konkursowy.
 4. Obserwuj, jak celebrują inni – i czekaj na ogłoszenie wyników!

3 najciekawsze propozycje wygrają zestaw produktów kosmetycznych i akcesoriów do pielęgnacji i świętowania codzienności naturalnie.

Nature Queen

Nature Queen

Jesteśmy Nature Queen. Marką kosmetyczną, która zbliża kobiety do natury – nie tylko tej dookoła, ale przede wszystkim w nas. Dzięki przyjaznym dla planety i ciała kosmetykom oraz propagowaniu życia w zgodzie ze sobą pomagamy lepiej czuć się i wyglądać we własnej skórze. Poprzez celebrację natury wspieramy w odzyskaniu poczucia własnej wartości, miłości do siebie i przyjemności z życia. Codziennie!

Udostępnij:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn
WhatsApp

Dodaj komentarz

Przeczytaj również

Najnowsze Artykuły

Shopping Cart